Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem m.in. za niezatrzymanie się do kontroli. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem m.in. za niezatrzymanie się do kontroli.

Pościg za Volvo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W samo południe na drogach powiatu średzkiego rozegrał się policyjny pościg za uciekającym kierowcą Volvo. Ukrycie się sprawcy w szopce nie przeszkodziło w jego zatrzymaniu. 21-latek prowadził pojazd, mimo że egzamin na prawo jazdy miał zdawać dopiero za miesiąc.

Mł. asp. Tomasz Grzelczak podczas codziennego obchodu rejonu zauważył srebrne Volvo, jadące drogą z Murzynowa Leśnego. Chciał sprawdzić, kto kieruje tym pojazdem, bowiem po okolicy krążyły wieści, że zdarzają się osoby, które wsiadają za kółko, chociaż nie mają prawa jazdy. Dzielnicowy dał mężczyźnie sygnał do zatrzymania auta. Ten jednak, zamiast stanąć, zdecydowanie przyspieszył i zaczął uciekać. Uciekinier chciał zgubić stróża prawa w leśnych duktach. Tam kierował się na coraz mniejsze i bardziej grząskie drogi. Na jednej z nich urwał oba zderzaki. Jeden zgubił, drugi ciągnął za sobą. Policjant wycofał radiowóz i podjął decyzję o odcięciu kierowcy drogi ucieczki z drugiej strony. Uciekinierowi udało się jednak wydostać i zbiec do pobliskich zabudowań.
Wszystko rozgrywało się w chwili, gdy do dzielnicowego w ramach wsparcia dojechali koledzy z patrolówki. Funkcjonariusze razem rozpoczęli sprawdzanie gospodarstwa, w którym mógłby ukrywać się uciekinier. Po chwili znaleźli Volvo. Z właścicielem gospodarstwa ustalono, że auto należy do niego i że jeździł nim przypuszczalnie jego syn. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę ucieczki. Okazało się, że powodem niezatrzymania się do policyjnej kontroli był brak prawa jazdy. Mieszkaniec gminy Krzykosy nigdy go nie miał, a do kolejnego egzaminu miał przystąpić w przyszłym miesiącu.
Uciekiniera spotka kara nie tylko za popełnione wykroczenie, związane z brakiem uprawnień do kierowania. Warto bowiem przypomnieć, że przepisy za taki właśnie czyn zostały surowo zaostrzone. W tym roku wprowadzono do kodeksu karnego nowe przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli. Poza tym sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 do 15 lat

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.