Kierująca peugotem 308 w ciężkim stanie została przetransportowana do poznańskiego szpitala. Kierująca peugotem 308 w ciężkim stanie została przetransportowana do poznańskiego szpitala. OSP Nowe Miasto

Niebezpieczny wypadek na krajówce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 20 marca ok. 17.30 doszło do wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 i drogi wojewódzkiej nr 436.

Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego ze Środy, pomoc medyczną i strażaków z Jarocina i Środy oraz ochotników z Cielczy i Klęki. Policjanci ustalili, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia samochodu osobowego peugeot 308 i zestawu ciężarowego man z naczepą. Wstępne ustalenia wskazują na to, że prawdopodobnie kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z ulicy Śremskiej w Nowym Mieście nad Wartą zderzyła się z tirem jadącym prosto drogą K11 w kierunku Jarocina.

45-letnia mieszkanka gm. Zaniemyśl kierująca peugeotem 308, została w stanie ciężkim przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z poznańskich szpitali. Kobiecie pobrano krew w celu przeprowadzenia badań laboratoryjnych pozwalających określić stan trzeźwości. Obrażeń ciała doznała też pasażerka osobówki (67-letnia mieszkanka gm. Zaniemyśl), która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala w Środzie. Kierowca tira był trzeźwy.

Trasa katowicka była nieprzejezdna przez cztery godziny. Wyznaczono objazdy przez Nowe Miasto. Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków zdarzenia i wykonali oględziny miejsca wypadku i pojazdów biorących udział w zdarzeniu. Samochód osobowy zabezpieczono do badań przez biegłego z dziedziny mechaniki pojazdowej. Postępowanie ws. ustalenia przyczyn wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.