Z powodu zderzenia dwóch ciężarówek na DK11, droga zablokowana była przez kilka godzin. Z powodu zderzenia dwóch ciężarówek na DK11, droga zablokowana była przez kilka godzin. fot. Fb/OSP Krzykosy

Wciąż najgorzej na "jedenastce"

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minionych dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych. Większość z nich, jak często to bywa, miała miejsce na DK11, co powodowało spore utrudnienia wśród kierowców.

W czwartek 14 marca o godz. 11:20 na 329. kilometrze DK11 (na wysokości Krzykos) kierujący ciągnikiem siodłowym marki Renault, nie zachował odpowiedniego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym DAF z naczepą.

Obie ciężarówki zablokowały możliwość przejazdu drogą na kilka godzin. Służby zorganizowały objazdy, jednak nie obyło się bez sporych korków.

Dzień później 15 marca, również na „jedenastce” w pobliżu Bronisławia, 24-letnia mieszkanka Nowego Miasta, kierując samochodem marki Citroen C4, nie zachowała należytego odstępu od Renault Megane kierowanego przez mieszkańca gminy Turek. W wyniku zderzenia kierująca Citroenem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W piątek 16 marca, tym razem w Boguszynie na ul. Kasztanowej, kierująca BMW nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze drogi i uderzyła w wstający korzeń drzewa.

W Tadeuszewie natomiast policjanci zatrzymali kierowcę Citroena Berlingo, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h. Zatrzymano mu prawo jazdy, ukarano mandatem i punktami karnymi. Chwilę później, w tej samej miejscowości, kierujący Mazdą MX5 przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Jego także ukarano.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA