Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach. fot. Ewa Jasińska

Lodowisko na drogach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Początek tygodnia przywitał nas silnym wiatrem, opadami śniegu, a przede wszystkim bardzo trudnymi warunkami na drogach w całym kraju. Także w naszym powiecie nie obyło się bez „szklanki” na jezdniach.

W poniedziałkowe popołudnie silne opady śniegu i marznący deszcz spowodowały totalny chaos na drogach w naszym powiecie. „Jedenastka” na odcinku od Kórnika aż do Nowego Miasta była całkowicie zakorkowana. Na utrudnienia napotkać można było w Nowym Mieście, gdzie przed mostem samochód ciężarowy stanął w poprzek drogi i ją zablokował, w Krzykosach – tam kolejna ciężarówka „utknęła” na jezdni, a także w Koszutach. Kierowcy, jadący w stronę Jarocina, stali w korkach już od Brodowa. Nieprzejezdna przez długi czas była także droga wojewódzka nr 432 na odcinku Środa – Zaniemyśl.
„Istna tragedia, nie da się jeździć”, „Jadę już półtorej godziny trasę, którą zwykle pokonuję w 20 minut” - pisali kierowcy na facebookowych profilach.
Niebezpieczeństwo na drogach naszego powiatu często wynika też, oprócz pogody, z nieuwagi kierowców i prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu. Policjanci ze Środy w minionym tygodniu zatrzymali sporo osób, które za kółko wsiadły po „piwku”.
7 stycznia w Zaniemyślu kierujący rowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel Corsa, a następnie uciekł z miejsca kolizji. Jednak w wyniku podjętych na miejscu czynności policjanci ustalili, iż kierującym rowerem był mieszkaniec Zaniemyśla. Wymienionego zastano w miejscu zamieszkania. Ponieważ funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, został on poddany badaniu na jego zawartość. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 0,53 mg/l.
Tego samego dnia w Chociczy (gmina Nowe Miasto) policjanci WRD zatrzymali do kontroli kolejnego rowerzystę. Alkomat wykazał u niego 0,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
W czwartek 10 stycznia w Krzykosach mieszkaniec powiatu średzkiego także kierował samochodem marki Volkswagen Tiguan będąc w stanie po spożyciu alkoholu - 0,16 mg/l.

Przypomnijmy, że Zakład Gospodarki Komunalnej jest odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych. Wszelkie uwagi dotyczące pracy drogowców można zgłaszać do koordynatora zimowej akcji, Waldemara Owczarzaka pod nr telefonu 600 979 618.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.