Tajemniczy Jan odwiedził wiele miast Wielkopolski, w tym także Środę. Tajemniczy Jan odwiedził wiele miast Wielkopolski, w tym także Środę.

Tajemniczy Jan w Środzie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Odblaskowe elementy garderoby czy specjalne gadżety umieszczone przy torebce lub plecaku dają sygnał kierowcy, aby zwolnił i zachował bezpieczną odległość. Średzianom takie gadżety rozdawał tajemniczy Jan.

Po zmroku piesi i rowerzyści powinni zwrócić szczególną uwagę na to, czy są widoczni na drodze. O tym, jakie to ważne, mieszkańcom przypominał krążący po ulicach miasta tajemniczy manekin testowy Jan.
Jan to maskotka akcji „Think Before You Drive” skierowanej do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, w ramach której maluchy uczą się, jak być bezpiecznym na drodze.
W czwartek 8 listopada można było go spotkać także w Środzie w okolicach targowiska i przystanku taksówek. Przypominał on, jak ważne są odblaski po zmroku i wręczał je przechodniom.
Za całą akcją stoi poznańska fabryka opon Bridgestone, która od 10 lat dba o bezpieczeństwo najmłodszych, prowadząc akcje edukacyjne w całej Wielkopolsce. Tym razem jednak fabryka postanowiła zatroszczyć się nie tylko o maluchów, ale również o dorosłych i seniorów.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Andrzej Andrzej 19 listopad 2018

    Jestem kierowcą i codziennie rano wyjeżdżam do pracy. Moim zdaniem piesi są zupełnie niewidoczni. Wszyscy ubierają się w ponure, szare barwy a lampy uliczne gasną za wcześnie. A jak już chociaż trochę pokropi to potrącenie murowane. Każdy bez wyjątku powinien nosić na ubraniu odblaski.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.