Do wypadku doszło na drodze Środa - Września. Do wypadku doszło na drodze Środa - Września. fot. PSP Środa

Długi weekend zakończony tragedią

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ciągu długiego weekendu policja w całej Polsce prowadziła akcję „Znicz”. Na drogach naszego powiatu ostatniego dnia doszło niestety do tragicznego wypadku. Policja odnotowała też kolizje i przypadki wsiadania „za kółko” pod wpływem alkoholu.

Służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 432 (Środa – Września) w niedzielę 4 listopada o godz. 21:35. Na miejscu okazało się, że kierujący autem marki Toyota Avensis, obywatel Ukrainy, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas i uderzył w bok prawidłowo jadącego z naprzeciwka samochodu marki Fiat Brava. W wyniku zdarzenia pasażer Toyoty poniósł śmierć. Kierujący pojazdami zostali przetransportowani do szpitala.
Oprócz tego tragicznego w skutkach wypadku, w ciągu długiego weekendu doszło także do kilku kolizji i zatrzymań pijanych kierowców. Również w niedzielę o godz. 8:37 funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli w Zaniemyślu kierującego rowerem, który znajdował się w stanie „po spożyciu” – 0,21 mg/ l alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia w Jeziorach Małych mieszkaniec powiatu średzkiego kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości – 0,53 mg/l alkoholu.
W sobotę 3 listopada o godz. 11:10 mieszkaniec powiatu poznańskiego, także w miejscowości Jeziory Małe, kierował rowerem, będąc w stanie po użyciu alkoholu (0,20 mg/l). Tego samego dnia o godz. 19:40 na drodze drodze Janowo – Chłapowo mieszkaniec powiatu średzkiego, kierując samochodem marki Renault Megane Scenic, najechał na dzika, który nagle wtargnął na jezdnię.
W przeddzień Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 10:13 na ul. Cichej w Środzie kierowca Hyundaia SantaFe w wyniku nieprawidłowego omijania uderzył w zaparkowany samochód marki Opel Astra. Sprawca zdarzenia ukarany został mandatem. Trzy minuty wcześniej, dokładnie o godz. 10:10 na ul. Wrzesińskiej kierująca Citroenem poinformowała, iż wzięła udział w zdarzeniu drogowym z pojazdem marki BMW. Na miejscu ustalono, że kierujące wymienionymi pojazdami z dwóch stron jednocześnie wykonały manewr cofania, w wyniku czego doszło do zderzenia. Uczestnicy ukarani zostali mandatami. W Bieganowie natomiast o godz. 13:30 kierujący pojazdem Citroen w wyniku nieprawidłowego wymijania doprowadził do zderzenia z pojazdem Land Rover. O godz. 16:30 policja interweniowała też na ul. Kościuszki, gdzie kierowca Forda na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę. Poszkodowany został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Kierującemu pojazdem zatrzymano prawo jazdy.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.