Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z warunków pozwalających na udział w akcjach. Ukończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP jest jednym z warunków pozwalających na udział w akcjach. Fot. PSP Środa

Nowi strażacy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

31 druhów wzmocniło potencjał ratowniczy naszego powiatu. Stało się tak za sprawą ukończenia przez nich kursu podstawowego dla strażaków ratowników OSP, który organizowany był przez średzką PSP.

W trakcie szkoleń, które rozpoczęły się na końcu sierpnia strażacy uczyli się teorii i praktyki z takich dziedzin strażackiego rzemiosła jak: taktyka gaszenia pożarów, działania podczas miejscowych zagrożeń czy organizacja akcji ratowniczej. Zapoznali się także ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym. W zakresie szkolenia realizowane były również elementy musztry i służby wewnętrznej oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. Zwieńczeniem trwających prawie 2 miesiące zajęć był test teoretyczny, podczas którego kursanci zmierzyli się z 70 pytaniami, oraz część praktyczna, która zrealizowana została na czterech stanowiskach egzaminacyjnych.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.