Do śmiertelnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Stramnicach. Do śmiertelnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Stramnicach.

Śmierć na torach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

To, że na drogach naszego powiatu jest ostatnio dość niebezpiecznie za sprawą nierozważnych kierowców, wiadomo już od dawna. Coraz częściej jednak mają miejsce zdarzenia, w których udział bierze kierowca auta i maszynista pociągu. Niestety, te wypadki bywają tragiczne w skutkach.

Tak było również w niedzielę 7 października, kiedy to w Stramnicach około godziny 18:50 40-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto, kierując motorowerem, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i doprowadził do zderzenia z pociągiem osobowym relacji Poznań – Jarocin. Motorowerzysta w momencie przyjazdu służb ratunkowych był nieprzytomny i, pomimo działań ratowników, poniósł śmierć.
Na kilka godzin wstrzymano ruch pociągów na trasie, wprowadzono też komunikację zastępczą. Policja ustaliła, że przejazd posiadał sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz znak STOP. Okoliczności wypadku bada średzka policja pod nadzorem prokuratury.
To już kolejne takie zdarzenie w naszym powiecie – wcześniej w Garbach na torach zginął młody mężczyzna, następnie w Boguszynku kobieta zdążyła uciec z samochodu, który zaklinował się na przejeździe i został doszczętnie zniszczony przez pociąg, a w lipcu tego roku w Kijewie pociąg uderzył w busa, którego kierowca został ranny.
Miniony tydzień nie należał do spokojnych również na pozostałym drogach. Także w niedzielę w Środzie na ul. Kościuszki mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Citroen C3 nie dostosowania prędkości do warunków i uderzył w metalowe słupki oddzielające jezdnię od chodnika. Jak się okazało, kierowca miał 0,62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
W piątek natomiast nieuwaga była przyczyną niebezpiecznego zdarzenia na ul. 20 Października w Środzie, gdzie kierujący autobusem marki Neoplan nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na przejściu, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi, a sprawę bada średzka komenda policji.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.