W ostatnich dniach doszło do wielu zdarzeń na drogach naszego powiatu. W ostatnich dniach doszło do wielu zdarzeń na drogach naszego powiatu. Czytelnik

Kolizje, wypadek i nietrzeźwi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ostatnie dni obfitowały w zdarzenia na drogach naszego powiatu. Policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz kierowcę.

We wtorek 18 września o godz. 13:05 na „jedenastce” w Krzykosach kierujący Toyotą Hilux nieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z kierującym Mercedesem. Niecałe 1,5 godziny później w Zaniemyślu, na skrzyżowaniu ul. Śremskiej i Poznańskiej doszło do kolizji Opla Astry i pojazdu ciężarowego marki Scania.
W środę 19 września o godz. 11:10 na „jedenastce” w Żabikowie kierujący samochodem ciężarowym marki MAN podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy busa marki Mercedes. W wyniku zdarzenia kierowca busa doznał obrażeń ciała i został przetransportowany helikopterem LPR do szpitala w Poznaniu. Tego samego dnia w Środzie, na skrzyżowaniu ulic Brodowskiej z Niedziałkowskiego kierująca Renault Clio podczas skręcania z ul. Brodowskiej w ul. Niedziałkowskiego nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu BMW. Również 19 września o godz. 13:10 w Zaniemyślu przy ul. Śremskiej kierowca Renault Kangoo nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do zderzenia z Nissanem.
W czwartek 20 września o godz. 13:37 na skrzyżowaniu Brodowskiej z DK11 doszło do kolizji. Kierująca samochodem Daewoo Matiz nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Oplem Astrą. Tego samego dnia o godz. 17:30 na ul. Kilińskiego w Środzie kierujący Mercedesem w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami uderzył w tył BMW. 20 minut później w Boguszynie zatrzymano do kontroli kierującego Fiatem Punto. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. O 19:40 w Garbach zatrzymano kierującego rowerem, który w wydychanym powietrzu miał 0,24 mg/l alkoholu. O 20:20 w Sulęcinku zatrzymano do kontroli kolejnego rowerzystę, który, jak się okazało, był po spożyciu alkoholu. W tym przypadku stwierdzono, że kierujący miał w wydychanym powietrzu 0,90 mg/l.
W piątek 21 września o godz. 10:06 w Środzie na ul. Harcerskiej kierujący Oplem Astrą w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa doprowadził do kolizji z Renault. Tego dnia o godz. 12:45 na „jedenastce” w Pętkowie kierująca VW Passatem, wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki Scania, doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku Seatem oraz z wyprzedzaną Scanią, po czym wjechała do rowu. Również 21 września o godz. 21:35 w Środzie na ul. Kilińskiego kierujący VW Golfem w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu doprowadził do kolizji z Fordem.
W niedzielę 23 września o godz. 16:10 w Solcu kierujący BMW, wyjeżdżając z ul. Sportowej na ul. Główną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z dostawczym VW.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

1 komentarz

  • Link do komentarza Miro Miro 02 październik 2018

    Mam pytanie. Wazne. Co z tym kierowca wypadku w Zabikowie. On jechal tym busem. Prosze o odp.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.