Strażacy ze średzkiej PSP odwiedzili rodzinę poszkodowaną w jednym z wypadków. Strażacy ze średzkiej PSP odwiedzili rodzinę poszkodowaną w jednym z wypadków. KP PSP Środa.

Strażacy pomagają

Oceń ten artykuł
(1 głos)

I to nie tylko podczas zdarzeń. Przykład tego, jak ważne jest pomaganie, dali strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie.

Chociaż ich praca opiera się głównie na niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi podczas akcji ratowniczych, to funkcjonariusze ze Środy postanowili pomóc również „po godzinach”.

6 sierpnia doszło do wypadku na 195 kilometrze autostrady A2. W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy ze średzkiej PSP. W zdarzeniu ucierpiało małżeństwo i dwoje dzieci.

Funkcjonariusze trzeciej zmiany średzkiej JRG nie pozostali obojętni wobec tragicznego incydentu oraz urazów, jakie odnieśli poszkodowani w wypadku. Strażacy zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny. Całą zebraną kwotę przekazali osobiście 8 września w domu poszkodowanych, gdzie uczestnicy wypadku dochodzą do pełni zdrowia. Oprócz pieniędzy strażacy przekazali dwojgu dzieci „misie ratownisie”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wdzięczna za wsparcie rodzina zadeklarowała, że chętnie odwiedzi średzką komendę PSP.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy