Akcja EDWARD - „Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach”. Akcja EDWARD - „Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach”.

Jedź ostrożnie! Środa z akcją EDWARD

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najbliższa środa będzie dniem wzmożonej aktywności policji na drogach. Działania te odbędą się w ramach akcji EDWARD - „Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach”.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli zero śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie w dniu w najbliższą środę-19 września. Tego dnia, od północy 19 do północy 20 września, możemy spodziewać się obecności policji na drogach w powiecie, przede wszystkim na trasie krajowej S-11. Kontroli spodziewajmy się też także na najważniejszych ulicach Środy. Policjanci będą sprawdzać czy uczestnicy ruch drogowego przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Jak informuje podkomisarz z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Marcin Puzicki, tego dnia w akcje zaangażowane zostaną maksymalne siły wyposażenia policyjnego. Ponadto działania przeprowadzone będą w kaskadach z ościennymi komendami, tj. z Poznania, Śremu, Wrześni i Jarocina, co konsekwencji spowoduje,że np. jazda z nadmierną prędkością trasą „katowicką” będzie właściwie niemożliwa.

Akcja EDWARD, oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma na celu, przede wszystkim, zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Potwierdzają to również statystyki odnoszące się jedynie do zdarzeń na terenie powiatu średzkiego, w którym tylko w sierpniu br. odnotowano 4 wypadki ze skutkiem śmiertelnym, 52 zdarzenia drogowe, 8 wypadków, 44 kolizje. Niemal w każdej z podanych kategorii liczby te są większe niż w dwóch ubiegłych latach. Najczęstszymi przyczynami powstawania zdarzeń drogowych w sierpniu były: niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa pojazdu, oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Ponadto w ubiegłym miesiącu policjanci ujawnili na terenie powiatu 9 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.