Strażacy z Boguszyna prezentują nowe specjalistyczne ubrania. Strażacy z Boguszyna prezentują nowe specjalistyczne ubrania.

Nowy sprzęt u ochotników z Boguszyna

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Ochotnicza Straż Pożarna w Boguszynie na końcu ubiegłego roku pozyskała do swej remizy samochód pożarniczy. Od tego czasu druhowie zabiegają o pozyskanie kolejnego sprzętu, który przybliży ich do tego, aby mogli pełnoprawnie uczestniczyć w akcjach ratowniczych.

Ochotnicy z Boguszyna od jakiegoś czasu mają na swoim wyposażeniu sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Ostatnie miesiące to jednak starania o pozyskanie odpowiedniego umundurowania. Strażacy zwrócili się do starosty średzkiego, który postanowił im pomóc. - Udało nam się pozyskać 4 komplety ubrań specjalnych, w tym buty, hełmy i kominiarki – wyjaśnia Miłosz Fiderek, naczelnik OSP Boguszyn. - Otrzymaliśmy też od innych sponsorów nową pilarkę spalinową stihl oraz dwie nowe opony do naszego Jelcza. Dwóch sponsorów zafundowało nam także przeróbki do naszego auta, którymi aktualnie się zajmujemy. Jelcz jest autem typowo pożarniczym i był produkowany tylko w tym celu. Z biegiem czasu okazało się, że straż jest potrzebna częściej w innych sytuacjach niż pożary, więc dokładamy kilka dodatkowych skrytek na inny, potrzebny sprzęt – dodaje Miłosz Fiderek. Oprócz tego dwie firmy zadeklarowały zakup łączności radiowej dla OSP Boguszyn. Mowa tu o radiach Motorola. Naczelnik jednostki nie zdradza jakie firmy podjęły się wspierania strażaków ochotników ponieważ chciały one pozostać anonimowe. Dziękuje jednak wszystkim za otrzymaną pomoc.
- Oprócz tego chciałbym wspomnieć, że 8 osób rozpoczęło właśnie szkolenie podstawowe, które odbywa się w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie. Dzięki temu, po ich zakończeniu, OSP Boguszyn będzie miało w swoich szeregach już 12 druhów, którzy mogą wyjeżdżać do zdarzeń. Wówczas będzie nam brakowało jeszcze trochę podstawowego sprzętu, abyśmy zostali włączeni do podziału bojowego, jednak jak widać dążymy do tego cały czas – mówi Miłosz Fiderek.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.