Dźwig zerwał trakcję na przejeździe kolejowym w Chociczy Dźwig zerwał trakcję na przejeździe kolejowym w Chociczy Fot. Czytelnik, Michał K.

Dźwig zerwał trakcję. Ruch pociągów wstrzymany

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Około godziny 10:50 w Chociczy dźwig wjechał na przejazd kolejowo-drogowy i uszkodził sieć trakcyjną na obu torach. Ruch pociągów został całkowicie wstrzymany.

Wprowadzono komunikację zastępczą dla pociągów Kolei Wielkopolskich na odcinku Mieszków – Środa. Natomiast pociągi Intercity kursują zmienioną trasą Gniezno-Września-Jarocin.

- Na miejscu pracują nasi pracownicy, którzy oceniają zakres uszkodzenia i ewentualny czas jaki będzie potrzebny na usunięcie uszkodzeń sieci trakcyjnej. Ciężko ocenić jak długo będą trwały utrudnienia, ale z pewnością kilka godzin – wyjaśnia Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP.

 

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.