Obywatel Ukrainy trafił do szpitala. Obywatel Ukrainy trafił do szpitala.

Ugodził nożem Ukraińca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec lipca doszło w Środzie do groźnego zdarzenia z udziałem obywateli Ukrainy i Gruzji. Podczas kłótni jeden z mężczyzn wyciągnął nóż.

Wieczorem 23 lipca w pokoju wynajmowanym przez trzech obywateli Ukrainy i jednego Gruzina doszło do kłótni. Dwóch Ukraińców sprzeczało się między sobą. W pewnej chwili Gruzin chciał ująć się za jednym z nich. Doszło do przepychanki. Obywatel Gruzji w pewnym momencie chwycił nóż i dwa razy pchnął nożem jednego ze współlokatorów. Ukrainiec odniósł poważne rany brzucha i klatki piersiowej.
Pozostali mieszkańcy pokoju oraz właściciel mieszkania zawiadomili policję i pogotowie, które natychmiast zabrało poszkodowanego do średzkiego szpitala. Sprawca został schwytany i aresztowany na okres trzech miesięcy. Prokuratura w Środzie postawiła Gruzinowi zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała powyżej 7 dni. Grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności. Gruzin będzie sądzony według polskiego prawa, tak samo, jak każdy obywatel Polski.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.