Policjanci prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli.

Policyjny pościg

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Środzie prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Co sprawiło, że uciekał przed stróżami prawa?

Policjanci kontrolowali kierowców 5 sierpnia w Chwałkowie pod kątem przekroczenia prędkości. Jedno z aut jechało zdecydowanie za szybko, jak na teren zabudowany. Radar wskazał 94 km/h.
Funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania, jednak kierowca całkowicie to zignorował i dodał gazu. Policjanci ruszyli za nim w pościg.
Mężczyzna oddalał się w kierunku drogi wojewódzkiej nr 432. W pewnym momencie zjechał na pole uprawne, ukrył auto za stogiem siana i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Akcja zakończyła się zatrzymaniem uciekiniera po niespełna dwóch kilometrach.
Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Środa. Mężczyzna kierował pojazdem pod znacznym działaniem alkoholu – w organizmie miał 2,12 promila. Jak ustalili policjanci, miał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany w ubiegłym roku. W porzuconym aucie znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów, którzy również byli nietrzeźwi.
Średzianin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.