Słup dymu był widoczny z daleka. Słup dymu był widoczny z daleka. fot. OSP Nowe Miasto, OSP Klęka.

Stodoła w ogniu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W minioną środę strażacy z naszego powiatu zostali wezwani do pożaru, jaki wybuchł w Kruczynku (gm. Nowe Miasto). Zapaliła się tam stodoła, a dym było widać z kilku kilometrów.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o 15:47. Pierwsze zastępy strażaków, które przybyły na miejsce, stwierdziły, że palą się pomieszczenia magazynowe i inwentarskie, a zagrożone są także inne budynki na terenie gospodarstwa. Zapalił się również fragment ścierniska przy budynku. Wewnątrz palących się obiektów nie było osób poszkodowanych ani zwierząt. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palące się budynki. Równocześnie prowadzono działania mające na celu wyprowadzenie sprzętu rolniczego z palących się budynków. Po zlokalizowaniu pożaru praca strażaków polegała na dogaszeniu oraz rozbiórce elementów konstrukcyjnych dachu, a także na usuwaniu balotów słomy zmagazynowanych na poddaszu. Po usunięciu konstrukcji dachowej i balotów słomy przystąpiono do oddymiania. Budynek sprawdzono również kamerą termowizyjną.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Środzie, na czele z komendantem powiatowym mł. bryg. Tomaszem Skorlińskim. W działaniach, które trwały prawie 5 godzin, wzięły udział jednostki z JRG Środa, JRG Jarocin, OSP Nowe Miasto, OSP Klęka, OSP Witowo, OSP Jaraczewo, OSP Książ Wielkopolski oraz zespół ratownictwa medycznego, policja i pogotowie energetyczne.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.