Średzcy policjanci prowadzą akcję pt. „Bezpieczne Żniwa”. Średzcy policjanci prowadzą akcję pt. „Bezpieczne Żniwa”. fot. KPP Środa

Bezpiecznie na polach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzielnicowi policji w Środzie od kilku tygodni prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczne Żniwa”. Mundurowi spotykają się z sołtysami i rolnikami, przypominając najważniejsze zasady prac polowych.

Prace polowe trwają pełna parą. W tym okresie dzielnicowi terenów wiejskich spotykają się z rolnikami i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Mł. asp. Tomasz Grzelczak pracujący w Posterunku Policji w Nowym Mieście wykorzystuje każdą okazję, by porozmawiać o bezpiecznych żniwach. Policjant nawiązał współpracę z Państwową Inspekcją Pracy i przekazał broszury pt.: „Bezpiecznie ciągnikiem”, „Rolnik zawód niebezpieczny”, „Bezpieczna obsługa zwierząt” wielu sołtysom pobliskich wsi.
Podczas wiejskich wizyt dzielnicowy rozmawiał na temat różnorodnych zagrożeń związanych m.in. z obsługą maszyn, transportem plonów i pracą na wysokości. Zwrócił także uwagę na to, by podczas wykonywania prac na polu, rolnicy pamiętali przede wszystkim o bezpieczeństwie dzieci.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Środa: Powstanie rondo na katowickiej?
Środa: Odkryto ślady dawnej cywilizacji
Koronawirus: Stan na dzień 4 sierpnia
Kolejny tydzień z wyłączeniami prądu
Koronawirus: Stan na dzień 3 sierpnia