Dużą rolę w odnalezieniu mężczyny miał sąsiad - policjant. Dużą rolę w odnalezieniu mężczyny miał sąsiad - policjant. KPP Środa

Pomogli policjanci i cywile

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W niedzielę 15 października średzka policja otrzymała zgłoszenie. Pewne małżeństwo twierdziło, że ich znajomy ukrył się w lesie i miał zamiar targnąć się na swoje życie.

Mieszkańcy powiatu średzkiego, przejeżdżając przez drogę krajową nr 11, zauważyli znajomego 57-latka, idącego pieszo ruchliwą trasą. Zaniepokojeni zatrzymali się i próbowali z nim porozmawiać, jednak nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Mężczyzna był nerwowy, pobudzony i krzyczał, że coś sobie zrobi. Następnie, nie chcąc już rozmawiać, uciekł do pobliskiego lasu.
Sytuacja wyglądała bardzo poważenie, dlatego w rejon lasów przy Marianowie Brodowskim oficer dyżurny skierował wszystkie policyjne patrole. Zarośla i dukty leśne przeczesywali funkcjonariusze prewencji, dzielnicowi, kryminalni i ruch drogowy. Próbowano także nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną. Niestety bezskutecznie.
Policjanci ustalili, że poszukiwany mieszka w wiosce w gminie Krzykosy ? w tej samej, co szef Wydziału Ruchu Drogowego, podkom. Marcin Puzicki. Ten przebywał w tym czasie w domu, jednak po otrzymaniu telefonu od mundurowych kolegów szybko zainteresował się sprawą i postanowił włączyć się w poszukiwania.
Okazało się, że osobista znajomość policjanta z 57-latkiem poskutkowała. Oficerowi udało się dodzwonić do poszukiwanego i przekonać go, aby dał sobie pomóc. Umówili się, że mężczyzna wyjdzie na drogę leśną i spotka się z sąsiadem policjantem. W trakcie negocjacji mieszkańcowi gminy Krzykosy rozładował się jednak telefon, dlatego liczyła się każda chwila. Naczelnik drogówki wsiadł zatem do prywatnego samochodu i pojechał w ustalone miejsce. Po kilkunastu minutach odnaleziono zaginionego. Wezwano karetkę, ponieważ potrzebna była pomoc medyczna.
Jak mówi policja, takie zdarzenia nie należą do rzadkości. Mundurowi każde zgłoszenie o zaginięciu osoby traktują bardzo poważenie i, jak podkreślają, do tej pory każda interwencja zakończona była na szczęście sukcesem.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.