Policjanci domagają się podwyżek

Oceń ten artykuł
(1 głos)

27 czerwca w całej Polsce rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja Protestacyjna prowadzona przez NSZZ Policjantów. Jednym z jej założeń jest stosowanie pouczeń zamiast mandatów.

Do akcji przyłączyła się również część policjantów z KPP w Środzie. Wzięli oni udział także w tak zwanej Akcji Pouczeń zorganizowanej w ubiegły wtorek 10 lipca. W tym czasie policjanci nie wystawiali mandatów, a jedynie pouczenia. Grzywny nakładane były w sytuacjach, gdy doszło do rażącego naruszenia prawa.
Przypomnijmy, że mundurowi domagają się podwyżek – po 650 zł. Chcą też przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego, płatnych nadgodzin oraz płatnych w 100 procentach zwolnień lekarskich.
– Kolejny etap akcji to tzw. potocznie „protest włoski”, czyli skrupulatne wykonywanie zadań służbowych w oparciu o przepisy, w sposób skrajnie drobiazgowy, co powoduje blokadę działania zakładu. Jeżeli nie zostanie podpisane porozumienie z MSWiA, rozpocznie się on 1 sierpnia – zapowiada Andrzej Szary, przewodniczący ZW NSZZ Policjantów w województwie wielkopolskim.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corrso - WIOSNA
Ś21 - Koparka Kołowa