W wyniku zdarzenia ranny został 32-letni motocyklista. W wyniku zdarzenia ranny został 32-letni motocyklista. fot. PSP Środa

Śmigłowiec przyleciał po motocyklistę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek 10 lipca doszło do groźnego wypadku w miejscowości Żabikowo. Po poszkodowanego motocyklistę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

O godzinie 11:08 policjanci oraz strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na DK11, na wysokości zjazdu w ul. Kórnicką. Po przybyciu na miejsce wstępnie ustalili, że 26-letni mieszkaniec Łodzi kierujący ciągnikiem siodłowym marki Renault Magnum z naczepą, podczas wykonywania skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 32-letnim kierowcą motocykla marki BMW pochodzącym z Ostrowa Wlkp. Motocyklista jechał z kierunku Jarocina do Poznania.
Poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy, następnie przetransportowano go śmigłowcem LPR-u do szpitala w Środzie.
Sprawcy zostało zatrzymane prawo jazdy, o karze zadecyduje sąd.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza czytelniczka czytelniczka 11 lipiec 2018

    a ustalono z jaką prędkością jechał motocyklista? Bo większość tych których spotykam na drogach przemieszcza się z prędkością wiatru, nie dziwię się więc że samochód ciężarowy najpierw mógł go za łukiem drogi nie zauważyć a później nie zdążył mu "uciec"

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.