Podczas żniw dochodzi do wielu pożarów. Podczas żniw dochodzi do wielu pożarów. PSP Środa

Żniwa – więcej pracy dla strażaków

Oceń ten artykuł
(1 głos)


Wysokie temperatury i brak opadów spowodowały, że rolnicy już rozpoczęli żniwa. To natomiast wiąże się z pożarami zbóż, ściernisk oraz maszyn rolniczych.

Właśnie maszyny rolnicze były przyczyną dwóch pożarów, jakie powstały na terenie powiatu średzkiego. Pierwszy wybuchł 4 lipca w Janowie, gdzie prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w kombajnie. Podczas koszenia zboża rolnik zauważył, że z jego maszyny wydobywa się dym oraz zapaliło się zboże. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar na powierzchni ok. 0,5 ha.
Również 5 lipca w Michałowie w wyniku awarii prasy rolującej doszło do jej zapalenia. Ogień zajął ściernisko, baloty słomy i torfowisko. Pożar objął ponad 2 ha.
To nie pierwsze zdarzenia, z jakimi mieli do czynienia strażacy w związku ze żniwami. 30 czerwca w Jadwigowie oraz 2 lipca w Stramnicach także doszło do pożaru zboża, 3 lipca w Gablinie paliło się ściernisko oraz baloty słomy, a 5 lipca w Kolniczkach – znów zboże.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.