W miejscowości Kijewo doszło do zderzenia busa z pociągiem. W miejscowości Kijewo doszło do zderzenia busa z pociągiem. fot. KPP Środa

Znów niebezpiecznie na przejeździe

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Około godziny 9:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu busa z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Kijewo.

Na numer ratunkowy zadzwonił sam kierowca busa informując, że zderzył się z pociągiem. Na miejsce udali się średzcy policjanci i zastępy straży pożarnej. Wstępnie ustalono, że kierujący wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy nadjeżdżał pociąg osobowy. Uderzenie nastąpiło w tył busa. Pojazd został obrócony i przemieścił się kilka metrów. Pociąg zatrzymał się po około 600 metrach.

41-letni kierowca, mieszkaniec gminy Nowe Miasto, został ranny i przetransportowany do szpitala. Był trzeźwy.

W momencie zdarzenia sygnalizacja przy przejeździe była sprawna. Technicy ze Służby Kolei usuwali pozostałości pojazdu z przejazdu, sprawdzali czy tory nie uległy uszkodzeniu oraz stan techniczny pociągu. Pasażerowie jadący pociągiem zostali przetransportowani do innego, specjalnie podstawionego. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Wstrzymano też kursowanie pociągów na tej trasie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i odpowie on za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy