Strażacy i ich goście przemaszerowali ulicami Zaniemyśla, aby uczcić 105-lecie istnienia jednostki. Strażacy i ich goście przemaszerowali ulicami Zaniemyśla, aby uczcić 105-lecie istnienia jednostki.

OSP świętowała i pomagała

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Przez całą minioną sobotę w amfiteatrze świętowano 105-lecie zaniemyskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, a także niesiono pomoc.

Teoretycznie impreza rozpoczęła się w południe, lecz już wcześniej można było oddawać krew w autobusie na placu przy amfiteatrze. Od południa trwały występy wokalne dzieci, balet i szereg konkursów. Oficjalną część uroczystości poprzedził przemarsz jednostek OSP z orkiestrą dętą po ulicach Zaniemyśla. Następnie swój koncert dała orkiestra dęta miasta Śrem. Wreszcie, po południu rozpoczęła się wielka gala disco-polo pod hasłem „Gramy dla Eryka”, której towarzyszyła zbiórka charytatywna przeprowadzona przez Fundację „PomaGosie” im. Małgosi Staszak, której Eryk jest podopiecznym. Do akcji włączyło się wiele firm oraz osób prywatnych, którzy przekazali niezliczone ilości nagród na loterię oraz licytację. W sumie wolontariusze fundacji zebrali 9 653 zł na sprzęt, który kosztuje blisko 30 tys. zł.

W imieniu fundacji zachęcamy wszystkich do wpłat na subkonto Eryka. BS oddział Środa Wlkp. 36 90850002 0000 0003 7211 0005 z dopiskiem „POMOC DLA ERYKA”

Fundacja „PomaGosie” im. Małgosi Staszak dziękuje: Panu Grzegorzowi Hypkiemu (v-ce mistrzowi Polski w drifcie) za zderzak z autografem, oraz voucher na przejazd z nim w samochodzie BMW E30 600 koni „Balbina”, Firmie Bosh Service Wysocki – za vouchery na konserwację i odgrzybianie klimatyzacji, właścicielom Hotel Almarco za hulajnogę, radio Września za voucher na godzinny pobyt podczas nagrań na żywo w radio Września, oraz firmie K3Projekt za pomoc w organizacji imprezy. Oprócz tego fundacja dziękuje młodzieży z GOK Zaniemyśl, nauczycielowi śpiewu p. Klaudii Popielskiej prowadzącej „Nowa Pięciolinia”, oraz p. Agnieszce Skarbeckiej ze Skarbnicy Talentów i jej cudownym małym baletnicom.

Galeria

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Anita Anita 02 lipiec 2018

    Cała zbiórka charytatywna została przeprowadzona przez FUNDACJĘ POMAGOSIE , wszyatkie nagrody rzeczowe zostały przekazanie przez darczyńców , również na fundację. Dlaczego w artykule nie ma słowa o fundacji oraz ich działaniach.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.