Fot. Od połowy lipca będzie można kąpać się w jeziorze Raczyńskim. Fot. Od połowy lipca będzie można kąpać się w jeziorze Raczyńskim.

Kąpiele w jeziorze przez miesiąc

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przez miesiąc funkcjonować będą dwa kąpieliska na terenie Zaniemyśla. Pierwsze z nich od 16 lipca, drugie działalność rozpocznie dzień później.

Pierwszym „miejscem okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli” jest kąpielisko przy amfiteatrze, które formalnie działać będzie od 16 lipca do 14 sierpnia. Drugim jest kąpielisko w Ośrodku Wczasowo – Rekreacyjnym „Niezamyśl”, które działalność rozpocznie dzień później, tj. 17 lipca, a zakończy 15 sierpnia.

Dlaczego będą one działać przez niespełna miesiąc? Ponieważ podczas ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się na początku ubiegłego tygodnia, zgodnie z prawem wodnym, wspomniane miejsca zostały sklasyfikowane jako „miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli”, a takie – w przeciwieństwie do „regularnych” kąpielisk – mogą funkcjonować maksymalnie 30 dni w roku.

Według naszych informacji, kilka dni wcześniej na jeziorze Raczyńskim mają zostać wykonane badania na zdatność wody do kąpieli.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.