Tak obecnie wygląda budowa klasztoru w Zwoli. Tak obecnie wygląda budowa klasztoru w Zwoli. Fot. Karmelici Bosi - Zwola.

Klasztor rośnie w oczach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Prace nad budową klasztoru karmelitów bosych w Zwoli są coraz bardziej zaawansowane. Wzniesione zostały już mury całego domu rekolekcyjno-formacyjnego. Obiekt został również w całości pokryty dachem.

Rok 2018 poświęcony jest na prace nad wykończeniem wschodniego, niższego skrzydła domu rekolekcyjnego, gdzie mieścić się będzie kuchnia, jadalnia, mniejsza kaplica i pokoje z łazienkami dla 20 osób. Po zakończeniu prac budynek będzie gotowy do rozpoczęcia rekolekcyjno-formacyjnej działalności.

Przypomnijmy, że warszawska prowincja karmelitów bosych rozpoczęła budowę klasztoru w Zwoli w 2011 roku. Po ukończeniu prac ma on być wyposażony w ogólnodostępną kaplicę, kaplicę modlitw zakonników, aulę konferencyjną dla 60 osób, bibliotekę z czytelnią, pokoje dla 40 rekolektantów (oraz pięciu poruszających się na wózkach), 6 cel zakonników, 8 cel postulantów, kaplicę rekolekcyjną oraz budynki gospodarcze.

Pełna nazwa monastyru to klasztor karmelitów kosych pw. św. Teresy od Jezusa.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.