Czas osiągnięty w Zaniemyślu zapewnił Katarzynie Zdziebło (na najwyższym stopniu podium) awans na Mistrzostwa Europy. Czas osiągnięty w Zaniemyślu zapewnił Katarzynie Zdziebło (na najwyższym stopniu podium) awans na Mistrzostwa Europy.

Wychodziła awans na Mistrzostwa Europy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za nami XVI Ogólnopolskie Zawody w Chodzie Sportowym im. Hieronima Mazurkiewicza. Katarzyna Zdziebło, która zwyciężyła w kategorii seniorek na dystansie 20 km, w Zaniemyślu wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy.

Chodziarska rywalizacja odbywała się na pięciu dystansach. Wśród seniorów na dystansie 20 km najlepszy był Dawid Tomala (1:24:25), a na podium stanęli również Uładzimir Kaleśnik z Białorusi oraz Rafał Sikora. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Zdziebło ze Stali Mielec. Czasem 1:32:50 zapewniła sobie ona awans na Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które w tym roku odbędą się w Berlinie (minimum 1:33:00). Druga była Olga Niedziałek, a trzecia Monika Kapera.

Poza główną rywalizacją czołówki najlepszych polskich chodziarzy, w sobotę w Zaniemyślu odbyły się zawody dla dzieci z rocznika 2004 i młodszych (1 km), juniorów, juniorek, juniorów młodszych, MP Masters (po 10 km), juniorek młodszych, młodzików (po 5 km), oraz młodziczek (3 km).

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.