×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Zaniemyśl: Medalowe żniwa karateków Tigera w Londynie Fot. Klub Sportowy Tiger Zaniemyśl

Zaniemyśl: Medalowe żniwa karateków Tigera w Londynie

Z pięcioma złotymi, trzema srebrnymi i pięcioma brązowymi medalami wrócili zawodnicy Klubu Sportowego Tiger Zaniemyśl, którzy wzięli udział w światowych mistrzostwach karate XXI FSKA World Championship Crawley, odbywających się w miniony weekend w Londynie.

Rywalizacja podczas londyńskich zawodów rozpoczęła się w piątek 13 grudnia od konkurencji w kategorii Masters. Tego dnia na koncie zaniemyskiego klubu pojawiły się łącznie dwa medale. Monika Mydlarz zwyciężyła w kate drużynowe i była trzecia w kumite drużynowym.

W sobotę przyszedł czas na konkurencje młodzieżowe. I tutaj zaczęły się prawdziwe medalowe żniwa ze strony zaniemyślan. Złoto zdobyła Wiktoria Lewandowska w kata indywidualne 15-17 lat. W tej samej kategorii drugą lokatę i jednocześnie srebrny medal zdobyła Aleksandra Świątek. Drugie miejsca zajmowały też Weronika Kawicka (kata indywidualne 13-14 lat) i Dominika Kawicka (kumite indywidualne 13-14 lat). W tej drugiej kategorii brązowy medal zdobyła też Weronika Kawicka. Na trzecim stopniu w kategorii kumite indywidualnym 15-17 lat stanęła też Aleksandra Świątek. Tego dnia złoto zdobyło też drużyna kata mix w składzie: Wiktora Lewandowska, Aleksandra Świątek i Krzysztof Sajna. Z kolei na trzecim miejscu podium stanęła drużyna kumite, w której skład weszli: Dominika Kawicka, Weronika Kawicka i Zuzanna Gierszewska.

Ostatniego dnia zawodów, czyli w niedzielę 15 grudnia na koncie zaniemyślan pojawiły się trzy kolejne medale. Złoto w drużynowym kata rodzinnym zdobyli Monika Mydlarz i Michał Mydlarz. Młody zawodnik Tigera zdobył też dwa inne krążki: złoto w kata indywidualnym 9-10 lat i brąz w kumite indywidualnym 9-10 lat.

– Mamy za sobą trzy dni zmagań i wspaniałe wyniki. Do Londynu pojechało w sumie 6 naszych zawodników – powiedziała Monika Mydlarz, prezes KS Tiger Zaniemyśl, który zrzesza 75 karateków w wieku od 3 do 20 lat. Wyjazd do Londynu był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Gminę Zaniemyśl.