×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Dzięki zakupionej łodzi ma poprawić się bezpieczeństwo nad Jeziorem Raczyńskim i innymi kąpieliskami w gminie Dzięki zakupionej łodzi ma poprawić się bezpieczeństwo nad Jeziorem Raczyńskim i innymi kąpieliskami w gminie Fot. OSP Zaniemyśl

Zaniemyśl: Strażacy otrzymali łódź ratowniczą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do jednostki OSP trafiła łódź ratownicza, która wykorzystywana będzie dla zapewnienia bezpieczeństwa dla osób korzystających z Jeziora Raczyńskiego i innych zbiorników wodnych w gminie Zaniemyśl.

Zakup łodzi Whaly 435 R z pełnym osprzętem, silnikiem, przyczepą transportową oraz ze sprzętem do ratownictwa wodnego kosztował 68 516 zł, z czego 34 258 zł dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Drugą połowę dołożyła Gmina Zaniemyśl.

Zaniemyscy strażacy otrzymali również sprzęt o łącznej wartości 8,3 tys. zł, który został zakupiony z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka OSP Zaniemyśl otrzymała m.in.
zbiornik przenośny na wodę o pojemności 2000 dm3, zasysacz liniowy, węże ssawne i tłoczne, a także kamizelkę asekuracyjną z uprzężą i sygnalizatorem świetlnym, obuwie strażackie gumowe i skórzane, 8 par specjalistycznych rękawic oraz linę ratowniczą.

Ponadto druhowie otrzymali 2 mundury strażackie, maszt flagowy i sprzęt do przeprowadzania szkoleń o łącznej wartości 10 tys. zł w ramach rządowego programu „5000+ dla OSP”.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.