Zaniemyśl: Motocyklowy konwój Świętego Mikołaja Fot. Grupa Motocyklowa „Czerwone Lwy”

Zaniemyśl: Motocyklowy konwój Świętego Mikołaja

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już po raz trzeci do Zaniemyśla zawitał Konwój świętego Mikołaja. Grupa Motocyklowa Czerwone Lwy przygotowała dla dzieci słodkie upominki. Najmłodsi mogli również wsiąść na pokład mikołajowych sań lub zasiąść za kierownicą motocykla.

Św. Mikołaj pojawił się na placu przed kościołem św. Wawrzyńca w niedzielę tuż po godz. 13, w towarzystwie motocyklowych „Czerwonych Lwów” oraz w asyście strażackiego żuka z 1989 r. Na najmłodszych czekały liczne niespodzianki.

– Przygotowaliśmy 400 paczek ze słodyczami, a przedstawicielki Fundacji Pomocna Mama rozdały dzieciom prawie 200 maskotek.  – powiedział Dariusz Tomaszewski, szef Grupy Motocyklowej Czerwone Lwy.

Po południu św. Mikołaj na motocyklu dotarł do Zwoli, by kolejnym dzieciom wręczyć słodkie prezenty. Najmłodsi mogli również zobaczyć występ magika.

Grupa Motocyklowa „Czerwone Lwy” istnieje od maja 2017 r.
– Mamy 41 członków, wśród których jest 10 pań. Chcieliśmy zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności, dlatego już po raz trzeci zorganizowaliśmy Konwój Św. Mikołaja. Przed Wielkanocą pojawią się motozające – zaznacza Dariusz Tomaszewski z Grupy Motocyklowej „Czerwone Lwy”.

Galeria zdjęć, Fot. Tomasz Grabus:

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.