Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu powstała równo 106 lat temu, 8 listopada 1913 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu powstała równo 106 lat temu, 8 listopada 1913 r. Fot. OSP Zaniemyśl

Zaniemyśl: Od ponad wieku gaszą pożary i ratują życie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Początkowo działało w niej 14 osób, a obecnie w jednostce służy 21 ochotników. Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu ma 106 lat.

8 listopada 1913 r. powołana została Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu. Z okazji 106-lecia oraz święta odzyskania przez Polskę niepodległości druhowie zaśpiewali uroczyście Mazurka Dąbrowskiego i dokonali wciągnięcia flagi na nowy maszt, zakupiony w tym roku z otrzymanej dotacji. OSP Zaniemyśl początkowo liczyła 14 osób, obecnie w jednostce tej działa 21 ochotników, którzy w tym roku interweniowali już ponad 80 razy. Jak zaznaczają strażacy: „Poświęcamy swój wolny czas na ratowanie życia i mienia obywateli a także usuwanie następstw szalejących żywiołów”.

► CZYTAJ TAKŻE: W ciągu dnia brakuje strażaków

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.