Makietę parku wykonali uczniowie klasy 3 Makietę parku wykonali uczniowie klasy 3 Fot. Szkoła Podstawowa w Śnieciskach

Śnieciska: Stworzyli makietę parku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niedawno Rada Gminy Zaniemyśl podjęła uchwałę o nabyciu od Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego nieruchomości w Śnieciskach, stanowiącej zabytkowy park. Za działkę o pow. 1,9 ha gmina zapłaci 91,7 tys. zł. Tymczasem uczniowie miejscowej szkoły podstawowej podczas październikowych zajęć rozwijających kreatywność przygotowali makietę parku.

Jak przekonują: „Park nasz, choć dawniej piękny, teraz jest bardzo zaniedbany. Czas się tym zająć. Mieszkamy tutaj i nie chcemy takiego otoczenia. Żeby to zmienić nie potrzeba wielu nakładów finansowych, wystarczą szczere chęci i trochę wyobraźni. Podpowiadamy więc dorosłym, co można zrobić dla środowiska, aby było pięknie i żyło nam się lepiej. Dobrze mieć takie miejsce, gdzie można podziwiać wspaniałą przyrodę, odpocząć i z przyjemnością spędzić wolne chwile albo nawet spotkać się z przyjaciółmi”.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.