Dotychczasową witrynę (po lewej) zastąpiła nowa strona, która jak przekują urzędnicy jest bardziej przejrzysta (po prawej) Dotychczasową witrynę (po lewej) zastąpiła nowa strona, która jak przekują urzędnicy jest bardziej przejrzysta (po prawej) Fot. zrzut strony www.zaniemysl.pl

Zaniemyśl: Gmina ma nową stronę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od kilku dni dostępna jest nowa strona internetowa Urzędu Gminy Zaniemyśl, która ma być bardziej czytelna, a przede wszystkim dostępna dla osób z niepełnosprawnością.

Pod koniec października zmieniła się strona www.zaniemysl.pl. Po co?
– Nowa strona internetowa gminy Zaniemyśl będzie na bieżąco uzupełniana, jest to wizytówka i promocja gminy. Dodano kalendarz, w którym będą zamieszczane nadchodzące wydarzenia – to punkt zbiorczy dla turysty. Do tego nowoczesny design i świeża kolorystyka – przekonuje Magdalena Strugarek z działu promocji Urzędu Gminy Zaniemyśl.
I jak dodaje: – Przepisy obligują administrację publiczną do zapewnienia dostępności stron internetowych osobom z niepełnosprawnością. Wskazują to wytyczne WCAG 2.0.

Nową stronę www przygotowała firma Intermedi@ ze Śremu, jednak gmina nie zdradza kosztu przygotowania projektu.
– Stawiamy na rzetelność i solidność, zatem opracowanie i wdrożenie zleciliśmy specjalistom, firmie zewnętrznej, która dołożyła wszelkich starań, by użytkownicy swobodnie mogli na niej się poruszać i mieć łatwy dostęp do interesujących kategorii. Zapewniam, że koszt budowy jest wymierny do zamierzonego i osiągniętego efektu. Internet stał się podstawowym medium wyszukiwania wszelkich niezbędnych informacji – wskazuje Magdalena Strugarek.

Dodajmy, że niebawem gmina planuje również uruchomić of/icjalny profil na portalu społecznościowym facebook.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA