Prom na Wyspę Edwarda ma zacząć pływać w przyszłym roku Prom na Wyspę Edwarda ma zacząć pływać w przyszłym roku Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Max Restauracje na Wyspie Edwarda przez kolejne dwa lata

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji zaniemyscy radni podjęli pozytywną opinię w sprawie działalności firmy Max Restauracje na Wyspie Edwarda.

Radni mieli podjąć w tej sprawie już pod koniec września, jednak na prośbę przewodniczącej gmina zleciła przygotowanie opinii prawnej. Wniosek na prowadzenie dalszej działalności przez prywatny podmiot został zaopiniowany pozytywnie, ale na okres nie dłuższy niż dwa lata.

– Należy ustalić, kto i na jakich zasadach ma w przyszłości prowadzić działalność na wyspie, w nawiązaniu współpracy z Muzeum Narodowym oddział w Rogalinie i Fundacją im. Raczyńskich. Konieczne jest sporządzenie kompleksowego projektu rewaloryzacji oraz należy zwołać wojewódzką radę konserwatorską. Działalność pana Jarosława Jakubiaka powinna być poddana ścisłej kontroli ze strony organu wykonawczego gminy, mającej na celu zapobieżenie przekształceniu wyspy i jej elementów – uzasadniała przewodnicząca Justyna Dąbrowska.

Za podjęciem uchwały było 11 radnych, przeciw byli Jolanta Jóźwiak i Kamila Kołacka. Od głosu wstrzymali się radni: Justyna Dąbrowska i Paweł Kurpik.

Pod koniec posiedzenia wójt Krzysztof Urbas zaznaczył, że zbierane są oferty na dokumentację odtworzenia Domku Szwajcarskiego wraz z przygotowaniem kosztorysu. Z kolei przewodnicząca rady gminy odczytała pismo, w którym NIK informuje, że kontrola ws. nieprawidłowości na Wyspie Edwarda i dewastacji Domku Szwajcarskiego będzie mogła zostać przeprowadzona dopiero w przyszłym roku po uchwaleniu pracy NIK na 2020 rok.

Wójt zapowiedział również, że niebawem na Wyspę Edwarda będziemy mogli znów popłynąć promem.
– Mamy wszystkie dokumenty i pozwolenia na użytkowanie promu. Jednak, by mógł pływać potrzebny jest promowy do jego obsługi – zaznaczył wójt Krzysztof Urbas.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA