Zaniemyśl: Upamiętnią rozstrzelanych mieszkańców Fot. Urząd Gminy Zaniemyśl

Zaniemyśl: Upamiętnią rozstrzelanych mieszkańców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższą niedzielę, 20 października odbędą się uroczystości związane z obchodami 80. rocznicy rozstrzelania dziesięciu Zaniemyślan w Środzie Wielkopolskiej.

Uroczystości z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego rozpoczną się mszą świętą w intencji rozstrzelanych, która o godz. 18:00 zostanie odprawiona w kościele św. Wawrzyńca. Po niej odbędzie się przemarsz na Kwaterę Pamięci Narodowej, znajdującej się na cmentarzu parafialnym przy ul. Topolowej, gdzie przemówienia złożą przedstawiciele Związku Kombatantów RP i BWP oraz władze gminy, a także odbędzie się apel pamięci i oddane zostaną salwy honorowe.

 

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA