Zaniemyska biblioteka otrzyma 6 tys. zł na zakup nowości wydawniczych    Zaniemyska biblioteka otrzyma 6 tys. zł na zakup nowości wydawniczych Fot. Biblioteka Publiczna Gminy Zaniemyśl

Zaniemyśl: Ministerstwo przekaże 6 tys. zł na nowe książki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Biblioteka w Zaniemyślu otrzyma od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej 6 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych. Kolejne 5 tys. zł placówka może otrzymać w ramach plebiscytu „Przerwa na wspólne czytanie” organizowanego przez producenta mlecznych kanapek.

Celem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Zaniemyska wypożyczalnia książek podpisała już umowę z Biblioteką Narodową na zakup nowości wydawniczych. W sumie placówka otrzyma dotację w wysokości 6 tys. zł. od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka w Zaniemyślu ma szanse otrzymać kolejne środki finansowe na zakup książek w ramach  plebiscytu „Przerwa na wspólne czytanie”, organizowanego przez firmę Kinder, producenta mlecznej kanapki. 300 bibliotek, które zdobędą najwięcej głosów otrzyma nagrody. 50 placówek otrzyma 5 tys. zł na zakup książek dla dzieci, kolejne 250 bibliotek dostanie książki o wartości 300 zł, z tych które zdobyły najwięcej głosów w rankingu. Dodatkowo zwycięskie biblioteki otrzymają po diw pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania. Głosowanie trwa do 4 listopada na stronie: www.kinder.com/wspolneczytanie. Codziennie można oddać jeden głos.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.