Zaniemyśl: Powstanie ścieżka historyczna? Fot. Janusz Ludwiczak

Zaniemyśl: Powstanie ścieżka historyczna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Wspólnej zaniemyscy radni zajmowali się m.in. projektem wybudowania ścieżki historycznej, a także prośbą zarządu powiatu w sprawie kontynuacji współpracy aż do końca kwietnia 2021 r. z firmą Max Restauracje w sprawie Wyspy Edwarda.

Zdaniem członków Stowarzyszenia Ziemia Zaniemyska w przestrzeni publicznej brakuje informacji o zabytkach oraz godnych uwagi obiektach. Organizacja przygotowała już projekt ścieżki historycznej, której realizacja miałaby kosztować ok. 50 tys. zł. Urzędnicy poprosili stowarzyszenie o przedstawienie kosztorysów lub projektów na realizację przedsięwzięcia oraz przedstawienie koncepcji w celu uzyskania niezbędnych materiałów i zezwoleń administracji budowlanej.

Radni omawiali również pismo, w którym władze powiatu zwracają się z prośbą o kontynuację współpracy z Max Restauracje do końca kwietnia 2021 r.
– Prowadzona działalność na Wyspie Edwarda przez mieszkańców powiatu, jak i osoby odwiedzające spoza naszego powiatu jest oceniana pozytywnie, czym argumentujemy naszą prośbę. Obsługująca nas kancelaria sprawdzała możliwość prawną przejęcia przez Gminę Zaniemyśl trwającej umowy – wyjaśnia Ernest Iwańczuk, starosta średzki.

– Nie mieliśmy jeszcze możliwości zapoznania się z umową zawartą pomiędzy spółką PCI, a Max Restauracje. Dokumenty mają być przedstawione w poniedziałek. Dopiero wtedy będziemy mogli zająć stanowisko w tej sprawie – powiedziała Justyna Dąbrowska, przewodnicząca Rady Gminy Zaniemyśl.

Wyspa Edwarda ma zostać przekazana Gminie Zaniemyśl 30 września.

Ponadto zaniemyscy radni podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Wspólnej omawiali projekty uchwał, które znajdą się na porządku najbliższej sesji. Wśród nich jest m.in. uchwała w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy, ustalenia kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli w szkołach oraz wynagrodzenia dla pedagogów. Podczas najbliższej sesji, która odbędzie się w poniedziałek radni podejmą również uchwałę dotyczącą przystąpienia do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w miejscowości Zwola oraz zmianami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.