Efektem sesji będzie wydanie kalendarza, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z chorobami kobiet Efektem sesji będzie wydanie kalendarza, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z chorobami kobiet Fot. Sebastian Stieler/mat.org.

Zaniemyśl: „Czerwone Lwy” dla „Pomocnych mam”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę na Wyspie Edwarda odbyła się nietypowa sesja fotograficzna, w której kobiety zmagające się z ciężkimi i przewlekłymi chorobami pozowały na motorach. Efektem wspólnych działań podopiecznych Fundacji Pomocna Mama i grupy motocyklowej Czerwone Lwy będzie wydanie charytatywnego kalendarza, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z chorobami kobiet.

Pomimo deszczowej pogody w sobotę Czerwone Lwy zabrały podopieczne Fundacji Pomocna Mama na Wyspę Edwarda, by w pięknej scenerii przeprowadzić nietypową sesję fotograficzną.

– Akcja odbyła się w ramach projektu „Życie Cię kocha”. Sesja zdjęciowa była jednym z działań terapeutycznych. Dla niektórych kobiet było to wyzwanie, a dla części wręcz marzenie. Efektem sesji będzie powstanie kalendarza charytatywnego – wyjaśnia Lidia Bukowska, prezes Fundacji Pomocna Mama.
Jak dodaje: – Nasza fundacja obejmuje wsparcie dla kobiet zmagających się z chorobami onkologicznymi, mukowiscydozą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, depresją, stwardnieniem rozsianym i innymi chorobami przewlekłymi. Oferujemy również opiekę dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

– Piękne kobiety, które los zmusił do walki o zdrowie i życie z chorobami onkologicznymi i przewlekłymi wystąpiły jako modelki na naszych stalowych rumakach. Hasło projektu „Razem jesteśmy silniejsi” zostało w pełni potwierdzone – podsumowują Czerwone Lwy.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.