Na zdjęciu mobilny punkt PEKA, który stanął w Kórniku Na zdjęciu mobilny punkt PEKA, który stanął w Kórniku Fot. ZTM Poznań

Zaniemyśl: PEKA pod amfiteatrem

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W najbliższą niedzielę podczas dożynek gminno-parafialnych na placu przy amfiteatrze przy ul. Plażowej w Zaniemyślu stanie mobilny punkt informacyjny Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej.

Mobilny punkt Poznańskie Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej, w skrócie PEKA będzie znajdować się w autobusie Kórnickiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Kombus”. Pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu w godz. od 14:00 do 18:00 będą odpowiadać na pytania dotyczące systemu PEKA, biletów oraz ulg i zwolnień, jakie obowiązują w transporcie publicznym organizowanym przez ZTM. Pasażerowie będą mogli złożyć wniosek o wydanie imiennej karty PEKA.

Przypomnijmy, że od sierpnia nastąpiła integracja transportu publicznego gmin Kórnik i Zaniemyśl z miastem Poznań, dzięki czemu obowiązuje jeden bilet, umożliwiający poruszanie się również po stolicy Wielkopolski. Zmiany są istotne przede wszystkim dla posiadaczy tzw. „sieciówek”, czyli biletów okresowych. Ponadto uczniowie mogą za darmo jeździć pojazdami komunikacji miejskiej również na terenie Poznania i gmin objętych systemem ZTM.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA