Już niedługo zaniemyscy strażacy będą mogli pochwalić się nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale również odświeżoną bazą lokalową. Już niedługo zaniemyscy strażacy będą mogli pochwalić się nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale również odświeżoną bazą lokalową.

Zawsze w gotowości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Budynek zaniemyskiej straży pożarnej przechodzi gruntowny remont. Mimo tych utrudnień strażacy meldują pełną gotowość bojową.

Zaniemyska straż pożarna otrzymała niedawno nowoczesny zestaw narzędzi hydraulicznych firmy Holmator, warty prawie 80 tys. złotych, oraz sprzęt uzupełniający za 6 tys. złotych. Zakup został sfinansowany przez różne firmy, instytucje oraz sponsorów, o których więcej napiszemy, gdy sprzęt zostanie oficjalnie przekazany strażakom. Teraz gruntowny remont przechodzi budynek jednostki. Największą i zarazem najważniejszą czynnością jest wymiana posadzki w garażu. Dotychczas wymieniona została również instalacja elektryczna, położono płytki, a także pomalowano ściany. Jak deklarują zaniemyscy strażacy, mimo remontowych trudności jednostka funkcjonuje normalnie i jest w pełnej gotowości bojowej. Jak mówią z kolei wykonawcy, prace powoli dobiegają końca i niebawem na łamach gazety będziemy mogli pokazać ich finalny efekt.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.