Do Zaniemyśla przyjadą czołowi zawodnicy. Do Zaniemyśla przyjadą czołowi zawodnicy.

Mistrzowskie chody już w sobotę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 13 kwietnia w Zaniemyślu odbędzie się już XII edycja Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym.

Impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń sportowych w Wielkopolsce, została ujęta również w kalendarzu IAAF (Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych) jako zawody, które pozwolą uczestnikom zdobyć minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Świata w Katarze.
Od kilku lat w Zaniemyślu chodziarze zdobywają przepustkę na imprezy rangi Mistrzostw Świata. Wśród znanych nazwisk warto wymienić Rafała Sikorę - dwukrotnego brązowego medalistę pucharu Europy w chodzie na 20 km w drużynie. Startując w Zaniemyślu w 2011 roku, uzyskał 13. wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Nie sposób pominąć też wielokrotnej mistrzyni Polski Pauliny Buziak-Śmiatacz, która w Zaniemyślu w roku 2012 pobiła rekord kraju, przechodząc dystans 20 km w czasie 1:29:44. Paulina wielokrotnie pojawiała się w naszej miejscowości, gdzie w 2014 r. po raz kolejny poprawiła również swój rekord życiowy.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.