Tiger wywalczył sporo medali Tiger wywalczył sporo medali Edyta Szczepańska - Pyra

Medalowy Tiger na Dragon Cup

(1 głos)

Intensywny i bardzo pomyślny dla KS Tiger okazał się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Karate Dragon Cup w Środzie Wlkp.

W sobotę 2 marca zawodnicy KS Tiger udali się po sąsiedzku na prestiżowy turniej karate olimpijskiego WKF pod egidą Polskiej Unii Karate, organizowany corocznie przez klub sportowy Dragon Środa Wlkp. Tygrysy wielokrotnie stawały na podium, a wielu z nich uplasowało się tuż za nim. KS Tiger znalazł się na 4. miejscu w klasyfikacji medalowej (wobec startujących 28 klubów), zdobywając łącznie 25 medali, czym zapewnił sobie najwyższą notę klubów powiatu średzkiego.

Kasia Lewandowska wywalczyła 3. miejsce w kata indywidualnym i 2. w drużynowym, gdzie startowała wraz z Wiktorią Lewandowską oraz Oliwią Jaworską. Oliwia stanęła także na trzecim stopniu podium w kumite indywidualnym. Wiktoria Lewandowska natomiast zdobyła 1. miejsce w kumite indywidualnym.

Kinga Pyra trzykrotnie stawała na podium zdobywając złoto w kata indywidualnym, srebrny medal w kumite indywidualnym, a także brązowy krążek w kata drużynowym, dopinając skład z siostrą Adrianną i Olą Świątek. Ola świetnie poradziła sobie również w kumite indywidualnym w kategorii kadetek, gdzie wywalczyła srebrny medal. Adrianna Pyra zdobyła 3. miejsce w kumite indywidualnym. Do powyższych dołączyły też siostry Kawickie – Weronika i Dominika, zdobywając: 1. miejsce w kumite indywidualnym (Dominika) i 3. w kata drużynowym wraz (Dominika wraz z Weroniką oraz Łucją Gomułkiewicz).

Także 2 drużyny chłopców zdobyły medale – Lewandowski Piotr, Maksymilian Piotr i Mydlarz Michał – złoty medal oraz Chmiel Piotr, Kośmider Stanisław i Skrobich Michał - srebrny. Lewandowski Piotr wywalczył jeszcze 3. pozycję, a Michał Mydlarz srebro w kumite. Fantom okazał się medalowy dla Kacpra Joachimiaka (złoto), Kośmider Jakuba (2. miejsce), Rogackiego Krzysztofa (brąz), Kobielak Tymona, Flesman Franciszka oraz Kośmider Stanisława (każdy z nich zdobył brązowy krążek).