Ulica Akacjowa wymaga gruntownej rewitalizacji. Ulica Akacjowa wymaga gruntownej rewitalizacji. P.Nowaczyk

Wybrano wykonawców trzech ulic

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zakończyła się procedura wyboru wykonawców budowy ulicy Akacjowej i Średzkiej. Do Urzędu Gminy Zaniemyśl wpłynęło jedenaście ofert.

Przy wyborze oferty kierowano się przede wszystkim ceną oraz okresem gwarancji na wykonaną pracę. Warto przypomnieć, że przedsięwzięcie podzielono na dwa pakiety. Pierwszy z nich dotyczy wykonania kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i włączeniem w istniejącą sieć oraz utwardzenia nawierzchni kostką betonową. Ponadto na nowych drogach zostaną obniżone krawężniki i utworzone widoczne z daleka przejścia dla pieszych. W drugim etapie powstaną słupy oświetleniowe wraz z linią kablową.

Najkorzystniejszą ofertę dla pierwszego pakietu przedstawiła firma Roboty Drogowe Jacek Szymanowski z Książa Wielkopolskiego, otrzymując maksymalną ilość punktów. Instalacją oświetlenia, przewidzianą dla drugiej części przetargu, zajmie się firma EL-MONT Marek Jaskuła z Środy Wlkp. Całość inwestycji pochłonie ok. 740 000 zł z gminnego budżetu.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.