W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. SP im. Ryszarda Berwińskiego w Zaniemyślu.

Śpiewające dzieci

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W sobotę 2 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu odbył się już po raz dwunasty Przegląd Kolęd i Pastorałek Zaniemyśl 2019.

Organizacją konkursu zajął się doradca metodyczny religii, Joanna Staniś-Rzepka (przy pomocy GOK Zaniemyśl). Gościem honorowym wydarzenia został zastępca wójta, Bogdan Schwanke. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 81 uczestników, począwszy od przedszkolaków aż do uczniów klas siódmych szkół podstawowych. W komisji oceniającej występy młodych wykonawców zasiedli: Renata Prusak (w kategorii przedszkole), Wiktoria Dawidek, Maria Korczyk, Klaudia Kułak i Tomasz Zięty. Warto zauważyć, że żaden z młodych artystów nie wyszedł z sali z pustymi rękami. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki. Nagrody ufundowali księża z dekanatu średzkiego oraz Stowarzyszenie „Wuchta Wiary”. Joanna Staniś-Rzepka serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji koncertu jury, Piotrowi Szukale, sponsorom upominków oraz Marysi Rzepce za pełnienie funkcji konferansjera.

Wyróżnienia otrzymali:
Przedszkolaki: Franciszka Pajchrowska, Liliana Gabryelewicz, Joanna Joachimiak, Zofia Kasprzyk, Michalina Chałupka, Hanna Zys i Weronika Świejkowska.
Uczniowie klasy 1: Jan Kośmider, Cecylia Selon, Aleksandra Klofta, Jakub Jarota, Mikołaj Behnke i Zofia Gmurczyk.
Uczniowie klasy 2: Agata Cyka, Martyna Jóźwiak, Maja Grzesiecka, Laura Janicka i Franciszek Trzmiel.
Uczniowie klasy 3: Aleksandra Nowak, Marta Fludra, Helena Sibilska, Michalina Roemer i Iga Witczak.
Uczniowie klasy 4: Wiktoria Kłopocka, Michalina Prusak, Amelia Pawlak, Zofia Jaskuła, Ignacy Klofta, Julia Walkowiak i Bartosz Dyrda.
Uczniowie klasy V: Emilia Radziejewska, Kamil Orwat, Magdalena Behnke i Elena Kwietniewska.
Uczniowie klasy 6: Weronika Kaźmierczak, Marika Godlewska, Jan Rzepka i Julia Ciszak.
Uczniowie klasy 7: Wiktoria Grajek, Filip Sznura i Łucja Gomułkiewicz.

Norbert

Interesuję się polskim sportem w szczególności piłką nożną i Lechem Poznań. W wolnym czasie biorę udział w zawodach biegowych. Pasjonuje mnie również historia oraz Popkultura w tym muzyka rozrywkowa lat 80-tych. W gazecie zajmuję się przede wszystkim sprawami gminnymi i sportowymi.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – n.bartkowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.