Harcerze byli tego dnia widoczni na ulicach Zaniemyśla. Harcerze byli tego dnia widoczni na ulicach Zaniemyśla. Adrianna Jądrzak

Nowy rekord

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

13 041,63 zł – taką kwotę do puszek wrzucili mieszkańcy gminy podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który został zorganizowany w niedzielę 13 stycznia.

Tego dnia w godz. 08:30-16:00 na ulicach Zaniemyśla kwestowali wolontariusze. Wśród nich byli m.in. harcerze z 3. WDH „Czarne Pantery”, 4. Gromady Zuchowej „Polne Kwiatki” i Patrolu Wędrowniczego „Invictus”. Później przyszedł czas na program artystyczny w GOK-u, który ruszył o godz. 16:00. Podczas niego zaprezentowali się wokaliści z grupy Klaudii Popielskiej. Wystąpiła też grupa balowa pod kierownictwem Agnieszki Skarbeckiej i zespół The Nutcracker działający przy ośrodku. Około 16:45 była również możliwość nabycia gadżetów z czerwonym serduszkiem.

Przypomnijmy, że pieniądze zebrane podczas 27. finału WOŚP zostaną przeznaczone dla „dzieci małych i bez focha” oraz na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W ubiegłym roku mieszkańcy gminy wrzucili do puszek łącznie 12 024,81 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.