Do wycinki topoli doszło na terenie gminy Zaniemyśl Do wycinki topoli doszło na terenie gminy Zaniemyśl Zielona Środa

Wycinają topole

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Masowa wycinka drzew przy drodze wojewódzkiej nr 432 zaniepokoiła naszego czytelnika. Twierdzi on, że stan tych drzew nie zagraża bezpieczeństwu.

W sygnale od czytelnika otrzymaliśmy zdjęcia wyciętych już topoli.  – Przy drodze 432 między Śnieciskami a Zaniemyślem zostało wyciętych naprawdę sporo starych drzew. Co było powodem tej wycinki? Przy wycince drzew między Środą a Dębiczem tłumaczono, że drzewa zagrażały samochodom, bo były zbyt blisko drogi. Tutaj drzewa rosły po drugiej stronie rowu, więc odległość została zachowana. Po ściętych pniach też nie widać, żeby te drzewa były spróchniałe, chore i stanowiły zagrożenie dla przejeżdżających samochodów. Kto zdecydował o wycince tych drzew i dlaczego? – napisał do nas czytelnik.

Okazuje się, że trwająca wycinka to zaplanowane działania niezależne od lokalnych samorządów.  – Jest to planowa wycinka topoli zagrażających przy wszelkich wichurach, huraganach i większych wiatrach. Zostaliśmy poinformowani, że Zarząd Dróg Wojewódzkich, oddział w Kościanie, posiada zgodę na wycinkę wszystkich topoli na terenie gminy Zaniemyśl i oczekuje na pozwolenie na wycinkę na terenie gminy Środa – poinformował nas Monika Niemier, kierownik referatu infrastruktury w Urzędzie Gminy w Zaniemyślu. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję ws. wycinki podejmie średzki urząd. Można jednak spodziewać się, że wkrótce padną kolejne drzewa.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.