Dzięki dofinansowaniu na remont ten budynek zmienił się w siedzibę OPS. Dzięki dofinansowaniu na remont ten budynek zmienił się w siedzibę OPS.

OPS w nowym miejscu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od poniedziałku 18 września Ośrodek Pomocy Społecznej w Zaniemyślu mieści się w nowej siedzibie w Łęknie.

OPS w Zaniemyślu do tej pory mieścił się przy ul. Sienkiewicza. Zagospodarowanie i remont budynku garażowego w Łęknie przy ul. Poznańskiej 12, zakupionego przez gminę od powiatu, pozwoliły jednak na przeniesienie siedziby OPS do samodzielnej placówki. Wcześniej Ośrodek dzielił budynek z biblioteką i przedszkolem.
Budynek ma ponad 560 m2 powierzchni i mieści się w parku otaczającym pałac w Łęknie. Dawniej uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych odbywali tam część zajęć, jednak od dłuższego czasu stał on zupełnie niewykorzystywany. W ramach remontu wykonano prace w zakresie stolarki okiennej, cokołu, ocieplenia dachu, robót blacharsko-dekarskich i wewnętrznych, wiatrołapu i konstrukcji, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wentylacji, modernizacji kotłowni oraz chodników i miejsc postojowych. Całkowita wartość inwestycji to prawie 650 tys. zł.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.