Tak wyglądało zaplecze sklepu po ugaszeniu pożaru.  Fot. OSP Zaniemyśl. Tak wyglądało zaplecze sklepu po ugaszeniu pożaru. Fot. OSP Zaniemyśl.

Pożar zaplecza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu doszło do pożaru na zapleczu sklepu w Łęknie. Zapaliły się śmieci, palety, plastikowe skrzynki oraz część elewacji budynki.

Po dotarciu na miejsce pożaru strażacy wyłączyli zasilanie w sklepie i podali dwa prądy wody na palące się materiały oraz na elewację budynku. W tym samym czasie trwała ewakuacja mieszkańców oraz pracowników sklepu. Po zlokalizowaniu źródła pożaru stwierdzono, iż w bliskim sąsiedztwie sklepu znajduje się kotłownia gazowa dla całego obiektu. Zdecydowano odłączyć zasilanie elektryczne i gazowe w całym budynku. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. W kolejnej fazie akcji strażacy sprawdzili cały budynek czujnikami wielogazowymi oraz kamerą termowizyjną. Kiedy uznano, że sytuacja jest już bezpieczna, pozwolono mieszkańcom wrócić do swoich domów. W akcji uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Środy i z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zaniemyśla ? łącznie 14 strażaków oraz trzy pojazdy gaśnicze.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna