Zawodnicy z Phytopharm Team MTB. Zawodnicy z Phytopharm Team MTB.

Pojechali w Żerkowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W Żerkowie zorganizowano etap cyklu wyścigów kolarstwa górskiego „Kaczmarek Electric MTB”. W stawce nie zabrakło zawodników reprezentujących barwy drużyny GTS Phytopharm MTB z Klęki. Jak im poszło?

Trasa maratonu MTB odbywającego się w Żerkowie miała przebiegać przez tereny tzw. „Szwajcarii Żerkowskiej” oraz przez tereny nadwarciańskie, leżące w gminie Nowe Miasto. Przed organizatorami pojawiło się nie lada wyzwanie, ponieważ wydawać by się mogło, że ubiegłoroczna wichura, jaka przetoczyła się przez lasy znajdujące się w pobliżu Żerkowa wyrządziła tak duże szkody, że jeszcze przez długi czas nie będzie mógł tam być organizowany żaden wyścig rowerowy.

Nadwarciańskiemu Towarzystwu Sportowemu MTB udało się jednak przygotować trasę. Konkretnie to Piotrowi Łąckiemu, który przez dwa tygodnie pracował na 50-kilometrowej trasie, aby usunąć przewrócone drzewa. Pomagał mu w tym sprzęt pożyczony przez Phytopharm i Gminę Żerków.

- Mój mąż wziął urlop i dzień w dzień spędzał w lesie i kosił trawę. A dzięki uprzejmości Phytopharmu mógł skorzystać z pomocy drwala i usunąć leżące drzewa - mówi Bożena Łącka z drużyny z Klęki.

Ostatecznie udało się zorganizować wyścig, a startujący w nim zawodnicy reprezentujący zespół z Klęki osiągnęli spore sukcesy. Wśród kobiet wystartowała Bożena Łącka i zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Stanisław Kuczma zajął w swojej grupie 2. miejsce. Z drużyny Phytopharmu startowali także Arkadiusz Szymurski (74. w kat./297. open) i Ireneusz Kaźmierczak (116. w kat./350. open). Wśród reprezentantów nowomiejskiej gminy na listach wyników możemy znaleźć także Tomasza Krychowskiego (98. w kat./267. open), który startował na dystansie mini oraz ścigający się na dystansie mega Macieja Połatyńskiego z Nowego Miasta reprezentujący zespół Superior Team (3. w kat./21. open).

Wśród innych nowomiejskich akcentów można było dostrzec strażaków z OSP Klęka i OSP Boguszyn, którzy pomimo zbliżających się zawodów pomogli organizatorom w zabezpieczeniu trasy wyścigu.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.