Wczesnym rankiem na nowomiejskim rynku można było zobaczyć pokaz gaśniczy. Wczesnym rankiem na nowomiejskim rynku można było zobaczyć pokaz gaśniczy. Fot. OSP Kęka.

Majówka ze strażakami

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Długi, majowy weekend w nowomiejskiej gminie upłynął głównie pod znakiem wydarzeń organizowanych przez środowisko strażaków-ochotników. Co działo się przez kilka, minionych niedawno dni?

Majówkowe świętowanie rozpoczęło się w pierwszy dzień miesiąca, od imprezy zorganizowanej w Wolicy Koziej, gdzie przybyli mogli bawić się wraz z zespołem Reweers.

W kolejnym dniu wydarzenia przeniosły się do Nowego Miasta, gdzie z samego rana rozpoczął się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej, organizowany dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zawodach, w których wzięły udział zespoły z całego województwa najlepsi okazali gospodarze, czyli drużyna OSP Nowe Miasto. Nie był to jednak koniec dnia z footballem. Wieczorem, w sali GOK-u odbył się turniej w elektroniczną wersję tego sportu, czyli w grę FIFA 18.

Najbardziej podniosłym dniem miał być natomiast 3 maja, gdyż na ten czas zaplanowano szereg wydarzeń związanych ze Świętem Konstytucji i przypadającym dzień później świętem strażaków.

Obchody rozpoczęły się od pokazu gaśniczego, który corocznie odbywa się na kamiennym rynku. Ci, którzy wyszli o 9:30 z kościoła mogli zobaczyć jak kilkadziesiąt tysięcy litrów wody jest wylewanych przez wozy strażackie z Nowego Miasta i Klęki. Warto dodać, że po raz pierwszy na oficjalnych uroczystościach pojawił się Jelcz, należący od niedawna do OSP Boguszyn.

Kolejny element obchodów, to msza z udziałem chóru, delegacji z OSP, przedstawicielami samorządów, szkół i harcerzy. Po mszy barwny korowód przemaszerował pod nowomiejską strażnicę, gdzie odbyło się wręczenie wyróżnień dla zasłużonych druhów. Nie zabrakło także pokazów sprawności w wykonaniu strażaków, policjantów i funkcjonariuszy służby więziennej.

Prawdopodobnie najgłośniejsze wydarzenie weekendu rozpoczęło się około godziny 15:00. Wszystkie wozy gaśnicze z gminy ustawiły się przy stacji Orlen, a następnie przy włączonych syrenach i trąbach przejechały ulicami Nowego Miasta. 

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.