Na placu 700-lecia powstanie nowy pomnik. Na placu 700-lecia powstanie nowy pomnik. fot. UG Nowe Miasto

Pomnik na rocznicę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pamiątkowy pomnik ma zostać zamontowany na placu 700-lecia w Nowym Mieście z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji zbliżających się obchodów rocznicy odzyskania niepodległości pojawiały się pomysły, aby wydzielić w Nowym Mieście osiedle i nadać mu imię, czy też wyremontować ulicę Szkolną. Pojawiały się też pomysły, aby na pl. 700-lecia został postawiony pomnik przedstawiający sylwetkę orła lub żołnierza. Ostatecznie zadecydowano, że powstanie tam pamiątkowy pomnik żelbetowy o wymiarach 300x100 cm. Na jego pionowym elemencie ma się znaleźć wizerunek orła, a także jasny napis „Mieszkańcom gminy Nowe Miasto walczącym o niepodległość ojczyzny 1918-2018”. Na ubiegłotygodniowej sesji radni podjęli uchwałę o postawieniu pomnika.
W tej chwili na placu 700-lecia Nowego Miasta stoi obelisk z 1983 roku upamiętniający 700 lat istnienia miejscowości.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.